5 Trudnych Sytuacji Na Ktore Rozwiazaniem Jest Wynajem Krotkoterminowy

5 trudnych sytuacji, na które rozwiązaniem jest wynajem krótkoterminowy

Siłą małych i średnich przedsiębiorstw jest elastyczność polegająca na umiejętności szybkiego reagowania i przystosowania się do aktualnej sytuacji i rynkowych potrzeb. By z owej siły można było skorzystać, MŚP muszą posiadać odpowiednie narzędzia. W przypadku transportu są to między innymi narzędzia finansowe, pozwalające reagować na zwiększony popyt… czy biznesowe szanse.

Sytuacja I – bez wiarygodności nie ma rozwoju

Załóżmy, że taka szansa pojawiła się w hipotetycznej firmie X, która – stojąc przed możliwością rozwoju – musi w pierwszej kolejności poszerzyć tabor pojazdów. Jeśli nie sprosta zadaniu, stanie się niewiarygodnym partnerem. W hermetycznej branży transportowej złe wieści o niepowodzeniach rozchodzą się bardzo szybko, a konkurencja potrafi bezwzględnie wykorzystać niedyspozycję. Zwiększenie taboru wiąże się z koniecznością poniesienia sporego wydatku na początek. Nawet jeżeli skorzystamy z finansowania w postaci leasingu, to i tak musimy się liczyć z wydaniem pieniędzy choćby na wpłatę własną czy polisę dla każdego z pojazdów. Nie każde małe i średnie przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na takie wydatki. Natomiast każde może pozwolić sobie na najem krótkoterminowy. To pozwoli w krótkim czasie i bez pokaźnych inwestycji na start powiększyć park pojazdów – przy zachowaniu jasnych zasad finansowych, bez ukrytych kosztów. Z jedną comiesięczną ratą, bez kosztów polisy czy obsługi leasingowej. Na teraz.

Sytuacja II – ten sezon będzie należeć do Ciebie

Sezonowość w transporcie to dla większości firm przekleństwo często zniechęcające do inwestycji. Naturalnie z obawy o nieregularność przyjmowanych zleceń, co przekłada się na równie nieregularne wpływy do firmowej kasy. Koszty prowadzenia firmy są w dużej mierze stałe, dlatego dodatkowe obciążenie w postaci comiesięcznej raty leasingu, także w miesiącach niskiego popytu na nasze usługi, nawet z perspektywą poszerzenia oferty i rozwoju, bardzo często pozostają w sferze planów i marzeń.

Jeżeli możesz przewidzieć, które miesiące w roku są dla ciebie sezonem najwyższego popytu, możesz w bezpieczny sposób krótkoterminowo wypożyczyć pojazdy w ramach miesięcznej, stałej opłaty. Planując przyszłe zyski, dzięki przewidywalnym kosztom najmu, dokładnie wiesz, na ile pojazdów możesz sobie pozwolić, aby sprostać sezonowemu wyzwaniu.

Sytuacja III – Twoja firma nie zawodzi kontrahentów

Czasy, w których niska cena kształtowała koszyk zamówień, dawno odeszły w zapomnienie, za sprawą tanich przewoźników, których nie sposób pokonać niską ceną. Obecnie w cenie są usługi kompleksowe, obarczone gwarancjami jakości i niezawodności. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju transportem się zajmujesz, Twoim kontrahentom najtrudniej będzie wybaczyć Ci sytuację zawodu mającego następstwa w ich łańcuchu zamówień, co ma bezpośredni wpływ na zadowolenie ich Klientów. Jeżeli z powodu awarii lub stłuczki ich zaplanowany transport nie tylko się opóźni, ale co gorsza nie dojedzie z braku nieposiadania przez Ciebie innego pojazdu, którym mógłbyś dowieźć towar, będziesz musiał sporo się nagimnastykować, aby nie stracić takiego klienta. Możesz także zapobiegać takim sytuacjom. Korzystając z najmu pojazdu, w przypadku jego awarii wypożyczający zapewnia Ci samochód zastępczy. Dzięki temu nie musisz martwić się o jego wypożyczenie, aby sprostać zleceniu i nie zawiedziesz swoich kontrahentów.

Sytuacja IV – rosnące koszty polis i spadki wartości pojazdów Cię nie interesują

Transport samochodowy wiąże się z wieloma kosztami. I nie chodzi o sfinansowanie samego parku pojazdów, ale przede wszystkim koszty związane z ich obsługą, serwisowaniem i ubezpieczeniem. Nawet najlepszym kierowcom prędzej czy później przydarzą się stłuczki i wypadki. Jeżeli będą oni wyłącznie uczestnikami tych przykrych drogowych zdarzeń, musisz liczyć się z przestojem spowodowanym naprawą pojazdów i ewentualnym kosztem wynajęcia samochodu zastępczego na ten czas, aby nie stracić zleceń. Jeżeli są one wynikiem ich błędu, musisz dodatkowo liczyć się z podwyższeniem składki polisy w przyszłym roku, nie licząc spadku wartości powypadkowego pojazdu.

Problemy te nie dotyczą osób, które zdecydowały się oprzeć swój tabor pojazdów o najem krótkoterminowy lub długoterminowy. Taka usługa realizowana jest w oparciu o jednolitą, comiesięczną opłatę, pozbawioną dodatkowych kosztów jak polisa. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia pojazdu, wynajmujący dostarcza na swój koszt samochód zastępczy na cały czas naprawy. Nie tracisz także zniżek na polisie, gdyż należy ona do wynajmującego. Nie interesuje Cię również spadek wartości pojazdu.

Sytuacja V – nowy, niezawodny pojazd w przewidywalnej cenie

Flota pojazdów, jakie posiadasz w firmie, to przede wszystkim narzędzie pozwalające realizować cele zamówień. Nie od dziś wiadomo, że powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”, odnosi się również do wizerunku przedsiębiorstwa. Niewiele firm może sobie pozwolić na cykliczną wymianę pojazdów. W końcu generuje to gigantyczne koszty i rzadko kiedy ma ekonomiczne uzasadnienie. Jednak nowe, świeże i sprawiające wrażenie niezawodnych pojazdy wizerunkowo bardzo pozytywnie wpływają na postrzeganie przedsiębiorstwa jako prężnego i dynamicznie się rozwijającego. Nowy pojazd to także, niższe koszty eksploatacji, mniejsza emisja substancji toksycznych do atmosfery i przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo kierowców i komfortu ich pracy.

Sposobem na cykliczną wymianę pojazdów jest najem. Pozwala w przewidywalnych kosztach zagwarantować dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa park pojazdów – nowych i gotowych na wyzwania, jakie postawią przed Twoją firmą kontrahenci.

Sprawdź ofertę wynajmu krótkoterminowego: TUTAJ

Autor: Łukasz Chyliński, dyrektor zarządzający DBK Rental

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24