Iveco Dostarczy 350 Najnowszych Modeli Do Hama Polska

IVECO Poland dostarczy do HAMA Polska 350 najnowszych modeli IVECO przeznaczonych do wynajmu krótko i długoterminowego

IVECO Poland podpisało umowę ze spółką HAMA Polska na dostawę 350 jednostek najnowszych modeli IVECO gamy lekkiej i ciężkiej. Obu firmom przyświeca wspólny projekt mający na celu transformację usług transportowych z wykorzystaniem pojazdów niskoemisyjnych.

Warszawa, 23 marca 2021 r.

IVECO Poland podpisało umowę na dostawę 300 jednostek pojazdów gamy lekkiej IVECO Daily oraz 50 jednostek pojazdów gamy ciężkiej IVECO S-WAY dla spółki Hama Polska. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się w marcu tego roku, w siedzibie importera marki przy Al. Wyścigowej w Warszawie.

Dostawa 350 pojazdów IVECO zostanie sukcesywnie realizowana do końca bieżącego roku.

HAMA Polska należy do Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL), który w 2020 roku nabył większościowy pakiet udziałów oraz Grupy DBK – jednego z największych dostawców produktów i usług dla branży TSL w Polsce. HAMA Polska pod marką DBK Rental oferuje wynajem szerokiej gamy pojazdów: w tym ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowych, pojazdów dostawczych, naczep, przyczep oraz pojazdów specjalistycznych. Flotę ponad 3700 jednostek do wynajmu stanowią nowoczesne pojazdy o zróżnicowanej specyfikacji, różnych wersjach silnikowych i bogatym wyposażeniu w standardzie.

Wynajem DBK Rental ułatwia pracę przedsiębiorcom, optymalizując wszelkie koszty utrzymania floty. Dzięki rozbudowanej sieci serwisowej na terenie całego kraju, przejrzystym warunkom finansowania oraz kompleksowej obsłudze, zapewnia przedsiębiorcom pełną mobilność w realizacji usług transportowych.

Wśród zamówionych 300 pojazdów IVECO Daily znajdują się jednostki z całej gamy modelowej od 3,5 do 7,2 t DMC ze skrzynią 6-cio biegową manualną oraz 8-biegową HiMatic,  przeznaczone pod specjalistyczną zabudowę. Wszystkie podwozia zawierają pakiety o różnych konfiguracjach wyposażenia, zwiększających komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

W ramach pakietów znajdują się między innymi: manualna lub automatyczna klimatyzacja, pełne światła LED, komfortowe fotele kierowcy oraz systemy audio.

Zakupione pojazdy trafią  głównie do klientów z segmentu dystrybucyjnego krajowego z zabudowami typu chłodnia, izoterma lub kontener. Nie zabraknie również pojazdów specjalistycznych, takich jak np. pojazdy „brygadowe”, komunalne, czy tzw. „wywrotki”.

Wśród zamówionych 50 pojazdów IVECO S-WAY znajduje się 25 ciągników siodłowych Natural Power zasilanych wyłącznie gazem ziemnym (LNG) o mocy 460 KM i oferujących zasięg do 1600 kilometrów na jednym tankowaniu. Drugą grupę 25-ciu pojazdów stanowią ciągniki S-WAY zasilane olejem napędowym, z silnikami o mocy 510 KM i zbiornikami o pojemności 1320 litrów. Wszystkie pojazdy napędzają nowoczesne 13-litrowe silniki.

Wyposażenie każdej jednostki obejmuje między innymi: automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX, system wspomagający HI-CRUISE, Eco-Roll i Retarder oraz pełne oświetlenie LED i automatyczną klimatyzację. Dodatkowo ciężarówki IVECO zwierają zaawansowany moduł telematyczny.

Decyzja HAMA Polska o przestawieniu części swojej floty na pojazdy napędzane paliwami alternatywnymi (LNG) podyktowana jest dążeniem firmy do zrównoważonego transportu, idei która przyświeca także marce IVECO. Pojazdy IVECO S-WAY LNG były niekwestionowanym wyborem dla firmy HAMA Polska, która uznała, że pojazdy te zapewniają zrównoważony rozwój pod względem środowiskowym i ekonomicznym, a także, co najważniejsze, wysoką wydajność. Wspomniane pojazdy  zostały wyposażone w technologię zaprojektowaną w celu osiągnięcia znacznej redukcji zużycia paliwa i zanieczyszczeń – obniżenia emisji NO2 o 90% i PM o 95%.

Pojazdy ciężkie IVECO S-WAY objęte zostaną pełnym kontraktem serwisowym producenta.

Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland: „Zaufanie, jakim obdarzyła nas firma HAMA Polska, składając tak duże zamówienie jest wyraźnym dowodem naszego silnego partnerstwa. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyczynić się do realizacji ambitnych celów spółki  HAMA w zakresie rozwoju ich floty pojazdów. Jesteśmy przekonani, że dostarczone pojazdy będą doskonałą i konkurencyjną ofertą w obszarze usług klienta, dzięki najnowocześniejszej technologii pojazdów, wydajności i dbałości o komfort użytkownika. Umowa z HAMA Polska po raz kolejny stawia naszą markę wśród liderów producentów pojazdów użytkowych w Polsce. Jesteśmy także szczególnie dumni z tej umowy ponieważ otwiera nowy rozdział w naszych relacjach. Od teraz razem aktywnie promujemy technologię napędu opartego na skroplonym gazie ziemnym LNG .To rozwiązanie przybliża nas w przyszłości do bezemisyjnego transportu i dowodzi koncentracji spółki HAMA Polska na kwestiach ekologii, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy, co jest w pełni zgodne z celami IVECO”.

Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu HAMA Polska, skomentował: „Naszym celem jest posiadanie  najnowocześniejszej i najbardziej przyjaznej środowisku floty w Polsce w zakresie wynajmu zarówno długoterminowego, jak i  krótkoterminowego. Również w tym celu tworzymy flotę w oparciu o pojazdy wykorzystujące nowoczesne i innowacyjne technologie, między innymi te zastosowane w IVECO S-WAY LNG. Niezwykle ważny dla nas jest aspekt zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa kierowcy i komfortu jego pracy.  Pojazdy IVECO Daily i IVECO S-WAY spełniają nasze oczekiwania i są doskonałym wyborem spośród oferowanych na rynku”.

Podczas oficjalnego podpisania umowy w siedzibie IVECO Poland, obecni byli: Prezes Zarządu HAMA Polska, Pan Łukasz Chyliński oraz Dyrektor Działu Handlowego HAMA Polska, Pan Janusz Rachwał. Importera marki IVECO reprezentował Dyrektor Generalny IVECO Poland, Pan Daniel Wolszczak oraz Light & Medium Business Manager, Pan Mirosław Gołaszewski i Heavy Line Business Manager, Pan Marcin Piluchowski.

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Załatw sprawę szybciej

Strefa Klienta