Martwe pole kierowcy – czy wiesz, czym jest i jakie niesie za sobą zagrożenia?

Martwe Punkty – Niewidoczne, ale Niebezpieczne

Martwe punkty to miejsca wokół pojazdu, w których kierowca ma ograniczoną widoczność na sytuację na drodze. Siedząc wysoko, kierowca ciężarówki nie widzi obszarów bezpośrednio przed maską oraz w sąsiedztwie przednich kół. Kolejny martwy punkt znajduje się po lewej stronie, w miejscu, gdzie kończy się kabina. Ze względu na wysokość kabiny, kierowca nie widzi tego, co dzieje się zaraz za naczepą. Im wyższa kabina kierowcy i dłuższa naczepa, tym więcej martwych pól.

Brak świadomości ich istnienia stwarza realne zagrożenie!

W ramach naszej akcji #BądźWidoczny #BądźBezpieczny, we współpracy z Polską Policją, zrealizowaliśmy film edukacyjny, który pokazuje istnienie martwych punktów ograniczających widoczność kierowców ciężarówek.

Statystyki Wypadków

W 2023 roku aż 1 007 wypadków spowodowali piesi. Ponad połowę z nich wywołało wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem lub zza niego. Okres wakacyjny wiąże się ze zwiększoną ilością pieszych, wśród których znaczną część stanowią wolne od szkoły dzieci.

Edukacja i Bezpieczeństwo

Dla nas edukacja najmłodszych ma wysoki priorytet! Świadomość niebezpieczeństwa może uratować im życie. Dlatego zachęcamy do obejrzenia naszego filmu, pokazania go swoim dzieciom oraz przekazania dalej tej ważnej wiedzy.

ZOBACZ KONIECZNIE FILM, POKAŻ SWOIM DZIECIOM I PRZEKAŻ DALEJ!

 

 

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Załatw sprawę szybciej

Strefa Klienta