wynajem pojazdu użytkowego jak się za to zabrać

Wynajem pojazdu użytkowego – jak się za to zabrać?

Wielu właścicieli firm obawia się długoterminowego najmu jako formy sfinansowania rozwoju parku pojazdów użytkowych. Niepotrzebnie. Procedura weryfikacyjna została uproszczona do minimum, a na pojazd może liczyć każda firma, także ta z kręgu startupów.

Najem długoterminowy oraz krótkoterminowy, to specjalna forma finansowania pojazdu, która pozwala na zaproponowanie najemcy bardzo elastycznych warunków i spersonalizowanych rozwiązań, których próżno oczekiwać w przypadku kredytu czy leasingu. Od akceptacji wniosku w bardzo uproszczonej formie, po możliwości negocjacji ewentualnego wcześniejszego zwrotu czy też przedłużenia okresu użytkowania wynajętego pojazdu. Z tego powodu wiele firm, które może z racji nieugruntowanej rynkowej pozycji czy też sektora mocno obarczonego ryzykiem przez swoją sezonowość mogłyby mieć problem z przyznaniem kredytu czy nawet leasingu na pojazd użytkowy, mają realną szansę na rozwój swojej działalności we współpracy z TRUCK CARE.

Jak rozpocząć proces wnioskowania o przyznanie najmu?

Firma, która chce wynająć pojazd użytkowy wystarczy, że na początku przedłoży wypełniony formularz zgłoszeniowy TRUCK CARE, w którym przedstawi szczegółowe informacje dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej, m.in. charakterystykę firmy i posiadanego taboru pojazdów, ale też swoje oczekiwania w zakresie wynajmu.

To dzięki tym informacjom możemy poznać specjalizację klienta, rozeznać ewentualne ryzyka, ale przede wszystkim określić jego rzeczywiste potrzeby.

Wsparciem decyzyjnym dla naszych analityków będą dokumenty finansowe za ostatni pełny okres rozliczeniowy. W przypadku niektórych sektorów branży możemy poprosić o dokumenty potwierdzające aktualne finanse przedsiębiorstwa. To wszystko. Te uproszczone procedury dotyczą każdej firmy, niezależnie od tego czy zgłoszenie pochodzi od nowego Klienta czy firmy, która już z nami współpracuje.

Wniosek = pozytywna decyzja?

Z usług TRUCK CARE może skorzystać każda firma, która ma potrzebę powiększenia floty z użyciem coraz popularniejszej formy finansowania, jaką jest elastyczny wynajem. Nie ma znaczenia rodzaj prowadzonej działalności – TRUCK CARE posiada ogromy park pojazdów przygotowanych z myślą o dosłownie każdym rodzaju biznesu transportowego – także najbardziej specjalistycznym. To pozwala zaproponować maksymalnie elastyczną ofertę, szytą na miarę potrzeb i aspiracji przedsiębiorstw chcących z nami współtworzyć swój sukces. Jednak najwyższym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa prowadzenia biznesu każdej ze stron. Dlatego wszystkie wnioski rozpatrujemy indywidualnie.

Co bierzemy pod uwagę?

Zdolność kredytowa oraz płynność finansowa. Oba parametry opisujące rzeczywistą sytuację finansową przedsiębiorstwa są kluczowymi do zaakceptowania wniosku o najem pojazdu w TRUCK CARE.

Nie mniej ważny jest wybrany przedmiot najmu. Im bardziej uniwersalny i popularny pojazd, tym mniejsze ryzyko i trudność zbycia pojazdu, co przekłada się w sposób znaczący na przychylność sfinansowania jego zakupu. Dlatego też wybierając ciągnik siodłowy, naczepę czy samochód ciężarowy z oferty TRUCK CARE, niezwykle popularne o płynnym rynkowym popycie, nie musisz się martwić o zgodę. Jeżeli kondycja finansowa firmy jest dobra, decyzja o przyznaniu finansowania w postaci najmu będzie już tylko formalnością.

Terminowość i sumienność spłaty

Jednym z newralgicznych aspektów sondowania przedsiębiorstwa pod kątem sytuacji finansowej jest terminowość i sumienność w wypełnianiu obowiązku spłacania zobowiązań powstałych w relacjach pomiędzy naszym potencjalnym Klientem, a jego kontrahentami. O ile w przypadku firm już z nami współpracującymi badany jest parametr nazywany Kulturą Płatności Klienta w oparciu o dane monitorowane na bieżąco w naszych systemach spłat, o tyle w przypadku nawiązywania relacji z nowym Klientem, wykorzystujemy informacje zamieszczane przez rynkowe wywiadownie gospodarcze i kredytowe. Pozyskane tymi kanałami informacje mogą wpłynąć na negatywną decyzję o akceptacji wniosku w przypadku długotrwałych odchyleń w terminowym realizowaniu płatności, niezwykle istotnych dla płynności każdego biznesu.

Czy wynajem może być szansą dla firm i osób, które nie spełniają wymogów leasingu?

Każdy dostawca usług, zwłaszcza terminowych, ustala indywidualne zasady weryfikacji klientów i warunki świadczonych usług. Faktem jest, że wynajem jest rozwiązaniem charakteryzującym się znacznie większą elastycznością od leasingu. Jeżeli więc próba uzyskania leasingu na pojazd ciężarowy zakończyła się fiaskiem pomimo dobrej kondycji finansowej firmy, próba pozyskania go w najmie długoterminowym najprawdopodobniej może zakończyć się sukcesem. Wynika to m.in. z tego, że TRUCK CARE jest w stanie reagować szybciej i bardziej kompleksowo na nagłe zmiany zarówno po stronie rynkowej, jak i po stronie klienta. Renegocjowanie warunków umowy leasingowej jest zdecydowanie trudniejsze w porównaniu z najmem.

W przypadku pytań lub chęci zapoznania się z ofertą najmu w TRUCK CARE, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

 

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24