Czy wynajem to rozwiązanie dla branży dystrybucyjnej Maciej Derlatka

Czy wynajem to narzędzie dla branży dystrybucyjnej?

Kabaczki, pierożki, bułeczki, pieczarki, ale też meble, mrożonki i… tak można wymieniać. Branża dystrybucyjna jest jak krwioobieg społeczeństwa. Bez niej nie byłoby np. codziennych zakupów. Kiedy towar ma dotrzeć na miejsce i na czas, to warto opierać się na rozwiązaniach dających pewność. Takimi są pojazdy w wynajmie – długo- i krótkoterminowym.

Wynajem krótkoterminowy a długoterminowy – różnice i flota

W TRUCK CARE krótki termin rozumiemy okres od 1 dnia do 12 miesięcy. Z kolei wynajem na czas dłuższy niż rok to u nas usługa długoterminowa. W ramach pierwszego opieramy się na flocie gotowych do wynajmu pojazdów – tu i teraz. Budujemy ją tak, by dawała klientom jak największą elastyczność w wykonywaniu zadań transportowych. To oznacza, że zaopatrujemy się w możliwie jak najbardziej uniwersalne konfiguracje pojazdów, by zaspokoić oczekiwania szerokiego grona klientów – wyjaśnia Maciej Derlatka, kierownik ds. wynajmu krótkoterminowego w  TRUCK CARE. A co to oznacza w praktyce? Dysponujemy samochodami dostawczymi w wielu wariantach. Są to różnej wielkości furgony oraz podwozia z zabudowami, np. chłodniczymi i kontenerowymi – z przednim lub tylnym napędem. Mamy też ciężarówki z DMC do 12 i do 16t oraz oczywiście ciągniki siodłowe. W przypadku tzw. solówek mówimy o gotowych do pracy izotermach, chłodniach, ale też pojazdach z uniwersalną zabudową kontenerową czy skrzyniową – mówi Derlatka. Do tego dochodzą także przyczepy i naczepy. W drodze do oddziałów TRUCK CARE jest kolejne 230 pojazdów, z czego większość stanowią popularne i doceniane w dystrybucji IVECO Daily, poza tym we flocie dostępne są również pojazdy dostawcze marki MERCEDES-BENZ, Renault oraz MAN – Wiemy, że na rynku kluczowa jest elastyczność i dostępność pojazdów, więc jeżeli nie mamy w danym momencie dokładnie takiego pojazdu, o jaki pyta klient, to nie znaczy, że nie możemy go szybko mieć, a na czas oczekiwania zapewniamy produkt o maksymalnie zbliżonych parametrach – deklaruje Maciej Derlatka. – Dla decydujących się na wynajem długoterminowy możemy „uszyć” flotę na miarę, czyli skonfigurować pojazdy tak, jak klient potrzebuje. Jednocześnie szeroki wachlarz pojazdów dostępnych od ręki pozwala nam i klientowi ruszyć w zasadzie „na już” – dodaje.

Dla kogo jest wynajem krótkoterminowy?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i szeroka jednocześnie – dla każdego przedsiębiorcy, który potrzebuje pojazdu – dodatkowego lub jako podstawowe narzędzie pracy. Można jednak wskazać zastosowania i branże, w których wynajem np. na 6 miesięcy jest dobrą alternatywą dla własnej floty. W gospodarce jest cała masa podmiotów i ludzi, którzy pracują sezonowo. Rolnictwo, sektor HoReCa, ale także firmy eventowe i realizujące kontrakty trwające np. kilka miesięcy. W ich wypadku wynajęcie jednego lub kilku pojazdów na czas wzmożonej pracy to optymalne kosztowo rozwiązane pozwalające wzmocnić własną flotę lub wręcz ją zastąpić – mówi Maciej Derlatka. Usługi TRUCK CARE są także odpowiedzią na wszelkiego rodzaju sytuacje, które trudno przewidzieć. Chodzi zarówno o te mniej przyjemne, jak np. awaria własnego samochodu, ale też te optymistyczne, czyli np. niespodziewane zlecenie, którego realizację trzeba szybko zacząć, a do tego potrzebne są narzędzia, w tym właśnie pojazdy.

Jazda z korzyściami – dlaczego wynajem pojazdów to rozwiązanie dla dystrybucji?

Coraz częściej zdarza się, że firmy realizujące zadania dystrybucyjne muszą spełniać określone wymogi dotyczące floty. Mówiąc wprost – nie można realizować zadań dla dużych i znanych marek pojazdami, które już samym wyglądem i stanem wskazują, że najlepsze lata mają dawno za sobą. Wkrótce mogą do tego dojść także kwestie ekologiczne związane z wprowadzeniem tzw. stref czystego transportu, do których będą mogły wjeżdżać wyłącznie pojazdy spełniające określone normy emisji spalin lub zasilane paliwami alternatywnymi, np. gazem CNG. Wynajem – krótko- lub długoterminowy, to przystępna forma finansowania, umożliwiająca właśnie korzystanie z nowoczesnej, ekologicznej i korzystnej wizerunkowo floty pojazdów. – Za wynajmem krótkoterminowym przemawia sporo argumentów kluczowych dla działalności sezonowej lub charakteryzującej się dużą zmiennością natężenia pracy. Pojazdy dostępne są od ręki, procedury uproszczone i szybsze, a możliwość wcześniejszego zwrotu nie wiąże się z dodatkowymi kosztami – tłumaczy Derlatka. – Jednak gdybym miał wskazać najważniejszą zaletę wynajmu dla przedsiębiorcy, to jest nią przewidywalność kosztów, która znacząco upraszcza budżetowanie projektów, a jednocześnie chroni przed przekroczeniem zaplanowanych wydatków na flotę – zauważa Maciej Derlatka. Klient wynajmujący samochód na sześć miesięcy wie, że zapłaci sześć rat w określonej wysokości. Nie interesują go koszty napraw, ubezpieczenia czy opon, jak w przypadku własnego pojazdu. Co więcej, w wynajmie w TRUCK CARE otrzymuje nowoczesny i pewny samochód, więc ryzyko awarii, nieprzewidzianego przestoju i kłopotów jest wyraźnie mniejsze niż w przypadku własnego, ale starszego auta. – Własny samochód trzeba utrzymywać i finansować przez cały rok, niezależnie czy i kiedy się nim jeździ. Do tego dochodzi utrata wartości i ryzyko związane z awariami. Jeśli auto jest po gwarancji, to każda naprawa stanowi koszt. W wynajmie takie ryzyko nie występuje. Potrzebujesz samochodu na sześć miesięcy, to płacisz za sześć miesięcykończy Maciej Derlatka.

230 nowych samochodów wprowadzamy w 2021 r. do floty wynajmu krótkoterminowego TRUCK CARE.

Sprawdź ofertę dla branży dystrybucyjnej TUTAJ!

 

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24