Jakie Obowiazki Z Firmy Transportowej Zdejmie Wynajem

Jakie obowiązki z firmy transportowej zdejmuje wynajem?

Wiele firm wynajmujących pojazdy użytkowe mocno podkreśla liczbę zalet takiej formy finansowania firmowego parku pojazdów. Jakie to są zalety?

W DBK Rental oferujemy możliwość wynajęcia krótkoterminowego oraz długoterminowego pojazdów użytkowych, ale także naczep. W ramach tej oferty Klienci zyskują wszelkie udogodnienia wynikające z oferty najmu, dzięki którym zyskują wiele możliwości minimalizowania obciążeń podatkowych, jak również form wsparcia w przypadku ewentualnych niedyspozycji pojazdu, pogorszenia kondycji firmy zmuszającej do wcześniejszego zamknięcia kontraktu czy też wydłużenia okresu najmu w razie potrzeby.

Elastyczna forma pozyskania pojazdu, jaką jest najem, zdejmuje z firmowych „barków” wiele kosztów oraz działań serwisowych, polisowych czy też finansowych, którymi w przypadku posiadania pojazdu należy się zajmować.

# Brak zamrożonego kapitału

Kupując pojazd czy naczepę, koniecznym jest zamrożenie w tymże zakupie często sporej gotówki, która mogłaby pracować i generować kolejne zyski. Decydując się na najem, szczególnie ten długoterminowy, możemy liczyć na zupełnie nowy pojazd skonfigurowany pod nasze indywidualne potrzeby, tak jak w przypadku zakupu, jednak bez konieczności wydawania pieniędzy. Wystarczy comiesięczna opłata subskrypcyjna za użytkowanie pojazdu.

# Brak nieplanowanych kosztów

W ramach najmu DBK Rental płacimy wyłącznie wcześniej ustaloną, stałą, comiesięczną opłatę subskrypcyjną. Wliczona w nią została kwota polisy ubezpieczeniowej, a w zależności od podpisanego kontraktu, także wymiana ogumienia czy usług serwisowych jak dolewki płynów czy wymiany żarówek. To sprawia, że nie zaskoczy Cię żadna dodatkowa opłata, dzięki czemu możesz z góry zaplanować koszty funkcjonowania parku pojazdów na wiele lat na przód.

# Brak opłaty drogowej

Zakup pojazdu wiąże się z koniecznością zapłaty podatku drogowego. W przypadku, gdy jedynie wynajmujesz pojazd, podatek ten płaci DBK Rental. Jest to kolejny koszt, którego nie musisz ponosić, pomimo pozyskania pojazdu w swojej firmie.

# Nie martwisz się polisą i utratą zniżek

Polisa ubezpieczeniowa, która zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC), ale także Autocasco i NNW, to kolejny koszt, który w przypadku pojazdu nowego, a przy tym użytkowego potrafi wygenerować potężny jednorazowy koszt, niezależnie od tego, czy pojazd jest pozyskiwany za gotówkę, w kredycie czy też w leasingu. W przypadku wynajmu DBK Rental, podobnie jak wspomniany wcześniej podatek drogowy, także koszt polisy jest już zawarty w comiesięcznej opłacie subskrypcyjnej, dzięki czemu nie musisz wydawać sporej gotówki za jej zakup.

 # Awaria to problem DBK Rental

 Nawet w najlepszych pojazdach zdarzają się awarię. Zakres uszkodzeń determinuje czas przestoju, w którym posiadany przez nas pojazd nie tylko nie zarabia, ale powoduje straty. Jednak nie w przypadku pojazdu wynajętego w ramach DBK Rental. Klienci DBK mogą liczyć na kilkadziesiąt perfekcyjnie przygotowanych centr obsługi DBK na terenie całego kraju oraz szerokiej sieci serwisów zagranicznych, w których można otrzymać fachową pomoc, a w razie konieczności uzyskać w cenie najmu pojazd zastępczy do czasu usunięcia usterek. Przywilej indywidualnego podejścia do Klientów Grupy DBK to jedna z najbardziej cenionych wartości dodanych, jakie otrzymują nasi Klienci.

Pojazdy DBK Rental, są uprzywilejowane w serwisach Grupy DBK, w zakresie czasu przyjęcia oraz realizacji usługi.

# Nie tracisz możliwości optymalizacji podatkowej

Mimo że nie posiadasz w środkach firmy pojazdu, to wynajęcie pojazdu w DBK Rental pozwala Ci korzystać z wszelkich odliczeń z tytułu użytkowania pojazdu w firmie. Ponadto w każdym miesiącu użytkowania auta, DBK Rental wystawia fakturę kosztową. Jako użytkownik możesz również wliczać w koszty koszt paliwa, myjni czy innych rodzajów obsługi pojazdu.

# Monitorowanie pojazdów floty w cenie

Każdy pojazd użyczony w ramach DBK Rental jest wyposażony w systemy telematyczne, ułatwiające zarządzanie flotą w oparciu o pozycjonowanie GPS oraz dane uzyskiwane dotyczące sprawności pojazdu, uzyskiwane z szyny CAN. Telematyka pozwala również na monitorowanie efektywności pracy Twoich kierowców, badając ich styl jazdy oraz inne parametry użytkowania pojazdu. Za dodatkową opłatą, możemy Ci również umożliwić zdalne pobranie danych z tachografu oraz rozliczenie czasu pracy kierowców

Każdy pojazd, który zostanie użyczony w ramach DBK Rental zostanie wyposażony w zaawansowane systemu telematyczne. Umożliwiają one zarządzanie firmową flotą w oparciu o pozycjonowanie GPS oraz informacje dostarczane bezpośrednio z szyny CAN pojazdu dotyczące jego sprawności, wykrytych nieprawidłowości czy usterek. Zaawansowana telematyka DBK oferuje bogaty wachlarz usług monitorowania efektywności pracy kierowców, badania ich stylu jazdy oraz innych, w wielu branżach kluczowych parametrów użytkowania pojazdy. Dodatkowo zbierane w ten sposób informacje są na bieżąco transmitowane do DBK, a zebrane dane przetwarzane i opracowywane dla zagwarantowania najwyższej jakości obsługi serwisowej. Telematyka zainstalowana w pojeździe jest również gotowa do zdalnego pobierania danych z tachografu, co umożliwia automatyzację w rozliczaniu czasu pracy kierowców. Oszczędzasz czas i zasoby ludzkie firmy, do tej pory oddelegowane do działań, które w tak prosty sposób można zautomatyzować.

# Ograniczenie zatrudnienia w firmie

Nie musisz już zatrudniać sztabu pracowników do obsługi floty pojazdów, pilnowania napraw oraz przeglądów. W ramach comiesięcznej opłaty masz do dyspozycji zespół doświadczonych specjalistów, którzy w trybie 24/7, realizują zlecenia napraw, holowania oraz obsług technicznych pojazdów. Zdobyte doświadczenie pomaga nam przeprowadzić naprawy usterek, w możliwie najkrótszym terminie, a posiadane technologie, zdiagnozować pojazd w każdym miejscu w Europie.

AUTOR: Kamil Karpiński, Kierownik Działu Technicznego DBK Rental 

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24