Podwyżka opłat drogowych w Niemczech

Podwyżka opłat drogowych w Niemczech

1 grudnia 2023 w Niemczech w życie wchodzi podwyżka opłat drogowych dla samochodów o DMC powyżej 7,5t. Od tego dnia wysokość myta będzie uzależniona także od emisji CO2. Klasę emisji można zweryfikować na portalu Toll-Collect.de. Do sprawdzenia klasy potrzebne będą następujące informacje: data rejestracji pojazdu, poziom emisji spalin oraz podgrupa, do której konkretny pojazd się zalicza.

Te dane można znaleźć w COC (ang. Certificate Of Conformity), czyli wydawanym przez producenta pojazdu dokumencie zgodności, który poświadcza, że dany samochód spełnia odpowiednie wymagania techniczne i normy określone przez Unię Europejską (UE). Od 2015 roku COC musi być dołączony do każdego nowego samochodu.

W związku z wprowadzeniem podwyżki, stawka za kilometr dla samochodów ciężarowych wzrośnie nawet o 80 proc. W praktyce, do najdroższej klasy 1 będą zaliczane pojazdy z najwyższą emisją CO2, nawet te spełniające normę Euro 6. Najtańszą kategorią, do której mogą trafić spalinowe ciężarówki, jest klasa 3, jednak jej wymogi spełniają wyłącznie najnowocześniejsze i najbardziej wydajne modele. Klasa 5 to pojazdy zeroemisyjne, czyli takie których emisja CO2 jest mniejsza niż 1 g CO2/km (np. wodorowe i elektryczne).

Podwyżki są na tyle radykalne, że dla przedsiębiorców, którzy dużo jeżdżą po niemieckich drogach, zasadna i opłacalna może być wymiana pojazdów na nowe, które generują mniejsze opłaty drogowe. Modernizacja floty może być wkrótce jeszcze bardziej uzasadniona, ponieważ inne europejskie kraje także pracują nad uzależnieniem opłat drogowych od poziomu emisji CO2.

Wynajem w TRUCK CARE to prosta i wygodna droga do nowego pojazdu. Stała, comiesięczna rata ułatwia zarządzanie firmowymi finansami i eliminuje ryzyko nieprzewidzianych wydatków.

Zapytaj o wynajem w Truck Care

 

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Załatw sprawę szybciej

Strefa Klienta