Raport Grupy EFL: Kobiety w MŚP. Pod lupą

Raport Grupy EFL: Kobiety w MŚP. Pod lupą

Grupa EFL (Europejski Fundusz Leasingowy SA), w ramach inicjatywy, która pokazuje, jak istotną częścią przedsiębiorczej Polski są kobiety, opublikowało opracowanie „Kobiety w MŚP pod lupą”. Raport ten rzuca światło na niezwykle istotną rolę, jaką kobiety istotną rolę, jaką odgrywają w przedsiębiorczej Polsce, a jego wnioski niosą za sobą cenne lekcje dla każdej branży, w tym również naszej.

Silna obecność kobiet w polskim biznesie

Dane zawarte w raporcie, pochodzące z Eurostatu, wskazują na imponujący udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce – 43%, co jest jednym z najwyższych wskaźników w Unii Europejskiej. Ponadto, aż 8% polskich kobiet prowadzi własną działalność gospodarczą, co stanowi wyjątkowe osiągnięcie i plasuje Polskę na czołowych miejscach w Europie pod tym względem.

Dywersyfikacja i kompetencje

Raport „Kobiety w MŚP. Pod lupą” podkreśla, że kobiety i mężczyźni przyczyniają się do biznesu, wykorzystując różnorodne zestawy kompetencji. Kobiety często wyróżniają się większą kreatywnością (23% wskazań wśród kobiet, w porównaniu do 15% wśród mężczyzn), podczas gdy mężczyźni częściej podkreślają komunikatywność (33% vs. 27% wśród kobiet) jako swoją siłę.

Przekrojowe wnioski z branży

Warto zaznaczyć, że raport bazuje na wynikach 500 wywiadów przeprowadzonych w różnych sektorach, w tym w budownictwie, handlu, produkcji oraz transporcie. Tak szerokie spektrum badań pozwala na dogłębne zrozumienie wkładu kobiet w każdą z tych branż, a wiedza ta jest nieoceniona również dla nas.

Zaproszenie do lektury

Wierzymy, że raport „Kobiety w MŚP. Pod lupą” stanowi cenną inspirację dla wszystkich przedsiębiorców i przedsiębiorczyń, a także dostarcza ważnych wskazówek na temat roli kobiet w kształtowaniu nowoczesnej gospodarki. Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją raportu, co umożliwi pełniejsze zrozumienie i docenienie tego, jak kobiety przyczyniają się do sukcesu małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce:

 

PRZECZYTAJ RAPORT

 

 

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Załatw sprawę szybciej

Strefa Klienta