Www Ilona Kącka

Wynajem pojazdów do zadań specjalnych

Specjalistyczne usługi to w wielu branżach klucz do sukcesu. Niewielka konkurencja na rynku ułatwia nawiązanie relacji i pozyskanie kontraktów, pozwalających zbudować solidną pozycję firmy. Jednak, jak to w niszach bywa, bardzo łatwo zostać ofiarą własnego sukcesu. Z pomocą przychodzi najem TRUCK CARE. Specyfika działalności takich firm, wiąże się z koniecznością poszukiwania niestandardowych rozwiązań nie tylko w zakresie doboru i wyposażenia floty, ale również jej finansowania. 

Niszowe usługi specjalistyczne to biznes dla osób o twardych nerwach. Liczba zleceń jest wypadkową wielu zależności silnie opartych na koniunkturze, aktualnych wydarzeniach i nagłych potrzebach. Drogie pojazdy, wysokie koszty eksploatacyjne, jak również te drogowe i ubezpieczeniowe, stawiają przed inwestorem wysoki próg wejścia przy równie wysokim ryzyku niepowodzenia działalności. Dlatego niewiele firm może się pochwalić rozbudowanym parkiem „pojazdów specjalistycznych”, których użycie nie jest powszechne, a grafik niekoniecznie pozwala zawsze spiąć budżet kosztów z zyskami.

Niewątpliwie zapotrzebowanie na usługi transportowe i nie tylko, realizowane przez pojazdy specjalnego przeznaczenia, jest bardzo duże. Trzeba wziąć pod uwagę, że firmy poszukujące takich wykonawców bardzo zwracają uwagę na niezawodność i elastyczność oferty. Oznacza to, że jeżeli Twoja firma ma realizować poważne kontrakty, musisz być przygotowany na sprostanie często bardzo wyśrubowanym oczekiwaniom. Możliwości masz dwie.

Pierwsza – zagrać va banque, szeroko zainwestować w park pojazdów, budując poważną ofertę usługową, która sprosta oczekiwaniom kontrahentów i nie pozwoli im długo czekać na realizację usługi. Wiąże się to z gigantycznymi kosztami zakupu pojazdów. Nawet jeżeli zdecydujemy się na leasing operacyjny, to wciąż koszty początkowe takiej formy finansowania pojazdów będą zawierały opłatę wstępną, podatek drogowy, ubezpieczenia. W przypadku, gdy przemnożymy te koszty przez liczbę pojazdów, którą potrzebujemy do utworzenia oferty specjalistycznej, może się okazać, że próg wejścia będzie dla nas nie do przeskoczenia.

Druga możliwość – skorzystanie z opcji najmu długo lub krótko terminowego. W TRUCK CARE posiadamy oddzielny dział skoncentrowany na potrzebach klientów poszukujących elastycznych rozwiązań dla działań o charakterze specjalistycznym. W ramach oferty, jesteśmy gotowi wesprzeć Twoje plany rozwoju w oparciu o najwyższej klasy pojazdy specjalne, śmieciarki, zamiatarki, hakowce, cysterny i inne pojazdy specjalnego przeznaczenia.

Wynajem TRUCK CARE rozwiązuje największy problem, jaki dotyka przedsiębiorców próbujących sprostać wyzwaniom stawianym przez kontrahentów – elastyczności i skali obsługi. Duże zlecenia wymagają często szerokiego pokrycia stawianych przed firmą wyzwań. Najlepszą odpowiedzią na takie sytuacje będzie wynajęcie potrzebnych pojazdów na czas niezbędny do wykonania powierzonych zadań. Atrakcyjność tego rozwiania jest bardzo trudna do podważenia. W końcu otrzymujemy nowoczesne narzędzia niezbędne do zagwarantowania najwyższego poziomu jakości realizacji powierzonych zadań, omijając finansowy balast w postaci bezzwrotnych kosztów i opłat. Niewielka, wcześniej ustalona, a więc przewidywalna opłata, którą już na etapie projektowania oferty dla Klienta łatwo uwzględnić i rozliczyć, jest bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem.

Dodatkowym atutem będzie możliwość zapewnienia kontrahentom ciągłości realizacji działań, gdyż w opłacie najmu w TRUCK CARE otrzymujesz nie tylko niezbędny pojazd, opłacone podatki i ubezpieczenia, ale również serwis eksploatacyjny. W razie konieczności przerwy serwisowej, TRUCK CARE jest w stanie dostarczyć pojazd zastępczy na czas realizacji działań serwisowych, co też gwarantuje zachowanie ciągłości powierzonych prac.

Komfort i bezpieczeństwo biznesu zapewniane dzięki wieloletniemu doświadczeniu Grupy EFL oraz Grupy DBK przekłada się na zainteresowanie ofertą wynajmu pojazdów specjalistycznych. Dzięki temu w portfolio zadowolonych klientów TRUCK CARE znajdują się największe firmy z branż budowlanych, komunalnych czy energetycznych – nie tylko w Polsce, ale coraz częściej również w Europie. To, co je łączy, to konieczność mierzenia się w codziennej pracy z najtrudniejszymi zadaniami, których realizacja nie byłaby możliwa bez pojazdu z zabudową zbudowaną niemal od podstaw pod precyzyjne wymagania klienta.

Autor: Ilona Kącka – Menedżer Produktu marki TRUCK CARE.

 

 

Skontaktuj się z nami:

Call

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24