Bezpieczny Przedszkolak Piknik Olsztyn

Bezpieczny Przedszkolak – Relacja z Pikniku w Stawigudze

6 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z najmłodszymi w ramach naszej akcji #BądźWidoczny #BądźBezpieczny! Tym razem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w FESTYNIE BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA w Stawigudze, gdzie promowaliśmy inicjatywę zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na drogach.

Nasze Atrakcje

Podczas festynu przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji. W strefie Truck Care rozdawaliśmy odblaski i naklejki, serwowaliśmy pyszne przekąski udekorowane znakami drogowymi, a także umożliwiliśmy zwiedzanie ciężarówki Truck Care. Najważniejsze jednak było to, że poprzez zabawę edukowaliśmy najmłodszych, ucząc ich poprawnego zachowania na przejściach dla pieszych oraz istotności noszenia odblasków.

Strefy Partnerów

Oprócz naszej strefy, na festynie obecna była także Strefa Policji z maskotką Żabusiem, Strefa Strażacka OSP Bartąg ze Strażakiem Samem oraz wóz strażacki OSP w Stawigudzie. Dzięki temu dzieci mogły poznać różne aspekty bezpieczeństwa oraz dowiedzieć się więcej o pracy służb ratunkowych.

Dlaczego To Ważne?

Policyjne statystyki wskazują, że w 2023 roku najwięcej wypadków odnotowano w godzinach 14.00 – 19.00, czyli w okresie zwiększonego natężenia ruchu. Latem, gdy są wakacje, liczba dzieci na ulicach jest dwa razy większa! Dodatkowo, w 2023 roku aż 13,9% wypadków miało miejsce na przejściach dla pieszych.

Osoba nosząca ciemne ubranie na słabo oświetlonej drodze jest widoczna przez kierowcę z odległości 20 metrów. Elementy odblaskowe zwiększają tę odległość do 150 metrów, co znacząco poprawia bezpieczeństwo pieszych.

Podsumowanie

Cieszymy się, że poprzez zabawę możemy edukować dzieci i uczyć je prawidłowych zachowań w tak ważnych kwestiach, jakimi są przepisy drogowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom za wspólną zabawę i edukację.

Zapraszamy do śledzenia naszych dalszych działań i udziału w przyszłych wydarzeniach.

Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych!

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Załatw sprawę szybciej

Strefa Klienta