Kiedy skorzystać z wynajmu w branży TSL? Łukasz Chyliński

Czy w branży TSL warto korzystać z wynajmu

Do niedawna większość przedstawicieli branży TSL nie wyobrażało sobie wynajmowania floty zamiast jej zakupu na własność. I chociaż wciąż jest to w mniejszości, nie ma wątpliwości, że zalety wynajmu będą dostrzegane przez coraz więcej firm – już teraz badania pokazują, że korzystanie z aut w ten sposób na przestrzeni lat zyskuje na popularności. To w końcu krok w stronę nowoczesnego myślenia o biznesie. Dlaczego?

Zakup czy subskrypcja?

Model subskrypcyjny robi furorę nie tylko dzięki platformom streamingowym takim jak Netflix czy HBO Go. Również w branży logistycznej właściciele firm dostrzegają, że zakup pojazdów nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Daje on oczywiście flotę na własność, ale wiąże się także z odpowiedzialnością. Pojazdy w końcu trzeba ubezpieczyć, znaleźć modele zamienne w razie awarii czy cofając się o krok – zaciągnąć zobowiązanie finansowe w postaci leasingu. Jeżeli dodamy do tego rosnące raty i ceny aut oraz ich słabą dostępność, to coraz więcej argumentów przemawia na korzyść wynajmu.

Wynajem pojazdów to przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo i możliwość optymalizacji kosztów. Potrzeba więcej pojazdów na sezon świąteczny? Nie ma problemu, można wynająć je tylko na ten gorący czas. Czekanie miesiącami na wyprodukowanie nowych pojazdów może narazić biznes na straty? W firmach oferujących wynajem dostaniecie je od ręki.

Model subskrypcyjny rozumieją szczególnie młodzi ludzie, stawiający pierwsze kroki w branży. Niejednokrotnie nie chcą inwestować na start w kosztowny zakup pojazdów, a zamiast tego decydują się właśnie na wygodny i elastyczny wynajem. Może wynikać to między innymi z faktu, że to pokolenie nie jest tak przywiązane do idei posiadania wszystkiego na własność jak ich rodzice, otwierający biznesy na początku lat 90-tych.

Wynajem z Truck Care

Firma Truck Care to część Grupy finansowej EFL, będącej z kolei częścią Credit Agricole S.A. oraz Grupy DBK, lidera w branży TSL. Oferuje wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy dedykowany branży transportowej. W ten sposób pomaga minimalizować koszty użytkowania pojazdu, w tym te napraw. Nowa flota jest szybko dostępna, a to pozwala też eliminować przestoje i lepiej zarządzać dostawami.

 Jak dostrzega coraz więcej osób, posiadanie całej floty na własność nie tylko przestaje być koniecznością, ale też może okazać się mniej efektywnym modelem. W naszej branży czas to pieniądz, a wybór, zakup i naprawa pojazdów potrafi trwać miesiącami. Zamiast tego można zdecydować się na wynajem i sprawdzić, jak ten system sprawdzi się w naszej firmie. Na pewno silnie zauważalna jest jego elastyczność, która pozwala na bieżące reagowanie, a tym samym optymalizację łańcuchów dostaw – podsumowuje Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu Truck Care.

Skontaktuj się z nami:

zadzwoń - bezpieczeństwo usługi

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24