mloda-flota-czy-moze-stanowic-filar-zaufania-wsrod-kontrahentow/

Młoda flota – czy może stanowić filar zaufania wśród kontrahentów?

Poza oczywistymi zaletami posiadania młodego parku pojazdów, jakimi są niska awaryjność, wysoki poziom bezpieczeństwa, niższe zużycie paliwa i komfort pracowników, nie sposób wycenić zysków wizerunkowych. Dzięki wiarygodności, Twój kontrahent może być skory zapłacić u Ciebie więcej niż u tańszego przewoźnika, ocenianego jako mniej pewnego.

Na dobry wizerunek firmy pracuje się latami. Stara biznesowa prawda jest bezlitosna dla nowopowstałych przedsiębiorstw. Nic dziwnego, że aż 30 proc. nowych firm kończy działalność w pierwszym roku ich utworzenia. Nie oznacza to, że na starcie nie mamy szansy na dobre kontrakty w starciu z rynkowymi wyjadaczami. Konkurowanie z nimi wyłącznie niższymi cenami to pierwszy krok w stronę nierentowności. Dlatego podbój rynku TSL powinieneś rozpocząć od budowania wizerunku. Młoda flota pojazdów może w tym pomóc.

Najem długo i krótkoterminowy to najatrakcyjniejsza forma pozyskania pojazdów do firmy, pozwalająca ograniczyć koszty początkowe, często wymieniać pojazdy na nowsze, przy elastycznym podejściu do rozbudowy floty i wcześniejszego zakończenia kontraktu. To również łatwiejsze zaplanowanie kosztów stałych, które nie wpływają na zdolność kredytową firmy. Dzięki tej formie pozyskania floty, w sposób łatwy i finansowo bezpieczny rozwiniesz swój park o pojazdy nowe, bezpieczne i nowoczesne.

Spójrz, jaka nowoczesna, prężnie rozwijająca się firma…

Mając do wyboru jednego z dwóch konkurujących o kontrakt z nami partnerów biznesowych, którzy mają realizować dla nas usługi transportowe, zapewne w pierwszej kolejności będzie dla nas liczyć się cena. To zrozumiałe. Jednak cena, to nie jest wyłącznie kwota wystawionej faktury do opłacenia, a całkowity koszt realizacji usługi; włącznie z wliczonym ryzykiem ewentualnych przeszkód w planowej ich realizacji. Posiadanie młodej floty pojazdów to zawsze atut dla przewoźnika wynikający z oczywistych względów. Nowoczesne pojazdy z definicji są mniej awaryjne, a więc ryzyko niedostarczenia transportu z powodu awarii jest dużo niższe. Mając nowe pojazdy w parku i często je wymieniając, wzbudzimy zaufanie jako firmy pewniejszej, o mniejszym ryzku niewywiązania się z zadania, prężnie rozwijanej i nowocześniejszej. Jeżeli dodatkowo poinformujemy naszych kontrahentów, że nawet w razie awarii ich planowany transport jest zabezpieczony za sprawą dostarczanych przez naszego partnera pojazdu zastępczego na czas awarii czy serwisowej pauzy, wzbudzisz w kontrahencie spokój o to, że jego transport będzie odbywał się bez zakłóceń i problemów.

Modny aspekt ekologiczny wzmocni przekaz marketingowy

Rygorystyczne normy emisji spalin na terenie UE całkowicie zakończyły żywot kopcących dieseli w transporcie. Jednak o ile nasza rzeczywistość na dobre zmieniła obraz poruszających się po naszych drogach pojazdów wyposażonych w co raz to bardziej skomplikowane rozwiązania proekologiczne, to w świadomości ludzi wciąż stary pojazd to „kopciuch”, a nowy to nowoczesne auto z ekologicznymi rozwiązaniami. Posiadając nowe pojazdy w firmowej flocie, możesz wzmocnić swój przekaz marketingowy i ofertowy o aspekty ekologiczne. W TRUCK CARE pojazdy wynajmowane w ramach najmu długoterminowego są zawsze fabrycznie nowe, nowoczesne i wyposażone w najnowsze niskoemisyjne rozwiązania techniczne.

Niska awaryjność to niepodważalny fakt

Awarie zdarzają się najlepszym. Oczywiście dochodzi do nich znacznie częściej w pojazdach starszych, najczęściej już zamortyzowanych, mających za sobą tysiące kilometrów pokonywanych dróg niż w pojazdach nowych. Mając młodą flotę pojazdów, możesz w ofercie podkreślić ich niską awaryjność wynikającą z braku zużycia. Dodatkową zaletą jest gwarancja podstawienia pojazdu zastępczego na czas realizowanej naprawy serwisowej. Łatwy dostęp do punktów serwisowych DBK Truck Center rozsianych po całym kraju gwarantuje, że nawet jeżeli zaskoczy Cię awaria pojazdu, Ty nie zaskoczysz kontrahenta niewywiązaniem się z powierzonego zadania.

Komfortowe warunki pracy

Firmę tworzą nie tylko pojazdy, ale przede wszystkim pracownicy. Od tego, w jakim stopniu będą zadowoleni z warunków wykonywania pracy, bardzo dużo zależy, w jaki sposób firma będzie postrzegana przez kontrahentów. Dlatego tak ważne jest, aby Twoi pracownicy mogli skupiać się wyłącznie na swoich zadaniach, a nie na tym, czy pojazd działa prawidłowo. To nie powinno być ich zmartwieniem. Jeżeli Twoi pracownicy będą mogli pracować w nowych i nowoczesnych pojazdach, zapewniających im wysoki komfort pracy, bezawaryjnych oraz pozbawionych utrudnień w realizacji zadań, będzie to miało duży wpływ na ich samopoczucie, wydajność w pracy, co też przełoży się na pozytywny wizerunek całej firmy.

Sprawdź naszą flotęTUTAJ

Autor: Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu TRUCK CARE

Skontaktuj się z nami:

Call

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24