OPONY BIEŻNIKOWANE GRZEGORZ MOCHOLA

Opony bieżnikowane – bezpieczne i ekologiczne

Dbanie o środowisko naturalne to nie tylko segregowanie odpadów czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Istotne jest też wykorzystywanie zakupionych przedmiotów czy sprzętów tak długo, jak to możliwe. Dobrym przykładem jest bieżnikowanie opon do pojazdów ciężarowych, co z powodzeniem stosujemy w TRUCK CARE.

Czy wiecie, że transport odpowiada za niemal 30 proc. całkowitej emisji CO2 w krajach Unii Europejskiej? Większość, bo 72 proc. to „zasługa” transportu drogowego. Najwięcej zawdzięczamy samochodom osobowym. To dokładnie 60,7 proc. wszystkich emisji CO2 z transportu drogowego w Europie. Z kolei pojazdy ciężarowe odpowiadają za 38,1 proc. ilości dwutlenku węgla wypuszczanego do atmosfery. Gra o zmniejszanie obciążenia środowiska naturalnego, to obecnie jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze z wyzwań, przed jakimi stoimy. W TRUCK CARE także stawiamy sobie coraz bardziej ambitne cele, bo wiemy, że możemy mieć wpływ na ich realizację.

Ekologia bez kompromisów

Samochody ciężarowe są coraz bardziej przyjazne środowisku. Surowe normy emisji spalin wymusiły skonstruowanie zaawansowanych i bardzo skutecznych systemów oczyszczania spalin, w tym ze szczególnie groźnych tlenków azotu. Nowoczesne ciężarówki są także wydajniejsze, a skoro spalają mniej paliwa, to emitują mniej CO2. Klienci TRUCK CARE, w ramach oferowanego przez nas wynajmu mogą korzystać z wszystkich zalet nowoczesnej floty, a dodatkowo – zyskuje na tym środowisko i bezpieczeństwo, bo nowoczesne pojazdy mają także zaawansowane systemy bezpieczeństwa czynnego. Mamy jednak także inne sposoby na redukcję „śladu węglowego”, jaki powoduje flota TRUCK CARE.

W wynajmie długoterminowym nasi klienci mogą wybrać pakiet usług obejmujący koszty ogumienia i zarządzanie nim lub zajmować się tą kwestią samodzielnie. Pierwsza opcja najlepiej wpisuje się w ideę wynajmu, czyli pojazdu jako usługi, zdejmując z głowy przedsiębiorcy czy użytkownika możliwie jak najwięcej zadań związanych z utrzymaniem floty. W TRUCK CARE korzystamy z usług sprawdzonych, międzynarodowych dostawców opon bieżnikowanych. To rozwiązanie, które znacząco redukuje negatywny wpływ na środowisko naturalne i co najważniejsze – nie wiąże się z kompromisami w kwestii trwałości, bezpieczeństwa czy osiągów.

W oparciu o najlepsze wzorce

Usługę ponownego bieżnikowania naszych opon segmentu premium stosowanych przez nas we flocie, zlecamy do sieci Bandag, należącej do koncernu Bridgestone, czyli jednego z największych i najbardziej uznanych producentów ogumienia na świecie. Tam proces bieżnikowania przeprowadzany jest zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami – mówi Grzegorz Mochola, Dyrektor Techniczny TRUCK CARE.

Regenerowane ogumienie używane w naszej flocie jest w pełni zgodne z wymogami ECE 109, czyli surowej unijnej dyrektywy, która reguluje kwestie bieżnikowania opon. Nasze zużyte opony przed zakwalifikowaniem do bieżnikowania podlegają bardzo dokładnej i surowej weryfikacji przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które przede wszystkim mają wykluczyć mikro-rozwarstwienia, dyskwalifikujące oponę do ponownego wykorzystania

– Nowoczesna technologia i wysokie standardy produkcyjne sprawiają, że bieżnikowane opony, których używamy, są równie trwałe i bezpieczne jak te fabrycznie nowe, stąd gwarancja producenta jest dokładnie taka sama jak przy oponach nowych. Dodatkowymi ważnymi aspektami są oznaczenia właściwości opon zimowych (tzw. „symbol alpejski”- 3 szczyty górskie z płatkiem śniegu), wymagane w okresie zimowym w wielu rejonach Europy i co może ważniejsze w kontekście ochrony środowiska, ich opory toczenia są tożsame z oporami opon nowych, więc nie podnoszą spalania – deklaruje Grzegorz Mochola.

Stosowanie opon bieżnikowanych pomaga nam realizować nasze cele w zakresie ochrony środowiska.W 2021 r. chcemy, aby przynajmniej 20 proc. ogumienia, jakie kupimy na osie napędowe pojazdów, było bieżnikowane. Wszystko wskazuje na to, że ten plan zrealizujemy z nawiązką, a nasze dotychczasowe zakupy opon bieżnikowanych w tym roku przełożyły się już na zmniejszenie zużycia ropy naftowej o 30 tys. litrów, stali o 10 ton oraz o 32 tony niższą emisję CO2 – w porównaniu do sytuacji, w które kupujemy wyłącznie nowe opony – podsumowuje Grzegorz Mochola.

Skontaktuj się z nami:

Call

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24