Wynajem dla komunalki TRUCK CARE

Wynajem dla „komunalki”

Czy wynajem to narzędzie dla każdej branży? Takie pytania często słyszymy i czytamy w TRUCK CARE. Odpowiadamy na nie naszymi możliwościami i ofertami dostosowanymi do potrzeb różnych przedsiębiorców. Jeżeli zapytacie nas, co możemy zaproponować branży komunalnej, to mamy samochody… i konkretne argumenty, które przekonują do skorzystania z naszych usług.

Nie ma dwóch identycznych firm, a każda branża jest inna – ma swoje wymagania, ograniczenia, potrzeby. To wielokrotnie powtarzany frazes. Jednak wynajem ma niepodważalne zalety dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od tego w jakim sektorze działa, jakich ma klientów i czym dokładnie się zajmuje.

Pierwszy argument to przewidywalność kosztów i ich proporcjonalne rozłożenie w czasie. W TRUCK CARE w ramach comiesięcznej, zryczałtowanej opłaty, możemy zawrzeć wszystkie koszty związane z użytkowaniem pojazdu – oprócz paliwa i wynagrodzeń pracowników. To znacząco ułatwia zarządzanie budżetem, określanie cen, a także pomaga utrzymać płynność finansową, bo firma nie jest zaskakiwana np. kosztami usuwania kilku awarii w jednym czasie. Po drugie, w wynajmie większość kwestii związanych z zarządzaniem i obsługą floty spoczywa na dostawcy, a to oznacza, że w firmach nie trzeba tworzyć osobnych stanowisk do tego celu. Jest to oszczędność czasu i energii, które przedsiębiorca może przeznaczyć na to, co jest trzonem jego biznesu i działalnością przynoszącą dochód. Prowadzenie biznesu jest trochę jak równanie z wieloma niewiadomymi. Nie wszystko i nie zawsze można policzyć i przewidzieć. I tu objawia się kolejna zaleta wynajmu jako narzędzia, które redukuje liczbę niewiadomych, a więc biznesowe ryzyko. Awarie, przestoje, wahania kosztów ubezpieczeń czy serwisu – to wszystko „bierze na siebie” dostawca pojazdu, gwarantując przedsiębiorcy wspomnianą zryczałtowaną opłatę. Do ryzyka należy też włączyć kwestię ewentualnej odsprzedaży pojazdów (np. wykupionych po leasingu). Nie zawsze i nie każdy używany samochód można sprzedać szybko i za dobrą cenę, a dodatkowo – sama obsługa tego procesu wymaga czasu. W przypadku wynajmu, po zakończeniu ustalonego okresu, pojazd wraca do dostawcy, a użytkownik ma problem z głowy.

Wynajem pojazdów komunalnych – płacisz za auto, które pracuje

Samochody specjalistyczne, w tym te mające zastosowanie w realizacji usług komunalnych (np. śmieciarki), z reguły „żyją” w firmach dłużej niż np. ciągniki siodłowe wykorzystywane w transporcie długodystansowym. Z drugiej jednak strony, firmy z branży komunalnej funkcjonują w rzeczywistości określanej przez przetargi i kontrakty o ustalonej długości. Posiadanie w pełni własnej floty pojazdów specjalistycznych wiąże się zatem z ryzykiem. Co zrobić, jeśli umowa z danym miastem czy powiatem została okrojona lub przejęta przez inny podmiot? Lub w drugą stronę – jak poradzić sobie w sytuacji, w której zasoby nie wystarczają do realizacji zobowiązań kontraktowych? Odpowiedzią jest właśnie wynajem. – W TRUCK CARE przedsiębiorca może zapewnić sobie nowoczesną flotę wymaganą w przetargu na czas jego trwania. Nie wymaga to mrożenia kapitału, a także poszukiwania na rynku odpowiednich pojazdów, o które w ostatnim czasie jest trudno. Co więcej, w ten sposób firma eliminuje też ryzyko związane z ew. przegraniem kolejnego przetargu i kosztami, jakie generuje nieużywana flota. A jeśli kontrakt na świadczenie usług komunalnych zostaje przedłużony, to okres wynajmu również można do tego dostosować. Prosto, szybko i bezboleśnie. Tym samym firma płaci za użytkowanie samochodu, wyłącznie wtedy, kiedy on pracuje. Trudno o bardziej optymalne rozwiązanie – opisuje Lech Żakiewicz, dyrektor sprzedaży samochodów specjalnych w TRUCK CARE.

Wynajem pojazdów komunalnych – przewaga w przetargu

Wynajem jest również narzędziem, które ułatwia przedsiębiorcom konstruowanie ofert, a co za tym idzie skuteczne startowanie w przetargach. – Jak wielokrotnie wspominaliśmy, w wynajmie koszty użytkowania pojazdu są z góry określone i stałe przez cały czas trwania umowy. Dzięki temu przedsiębiorca może precyzyjnie określać stawki za swoje usługi, bez ryzyka, że przeszacował ceny i przepadnie w przetargu lub nie doszacował i ostatecznie dołoży do interesu – wyjaśnia Lech Żakiewicz.

Wynajem pojazdu ułatwia również spełnienie wymagań przetargowych dotyczących floty. – W TRUCK CARE oferujemy nowoczesne pojazdy spełniające normę Euro 6, która coraz częściej jest jednym z kryteriów określonych w zapytaniach przetargowych. Dodatkowo, trzeba pamiętać o przepisach pozwalających samorządom ustanawiać strefy czystego transportu, do których wjechać mogą tylko najnowocześniejsze samochody lub takie napędzane paliwami alternatywnymi – dodaje Żakiewicz. Wymiana całej floty lub też jej błyskawiczne dostosowanie do takich warunków to trudne zadanie dla każdej firmy, nie tylko ze względu na koszty, ale też ograniczoną obecnie dostępność nowych ciężarówek. Docelowo, już wkrótce w gminach i powiatach pow. 50 tys. mieszkańców aż 30 proc. floty wykorzystywanej do realizacji zadań własnych gminy ma być zero- lub niskoemisyjna.

Wynajem dla branży komunalnej – pojazdy dostępne od ręki

– Pokutuje pewne przekonanie, że firmy wynajmujące pojazdy ciężarowe skupiają się na najbardziej popularnych i standardowych samochodach czy naczepach, które sprawdzą się w możliwie szerokim wachlarzu zastosowań. W TRUCK CARE konstruujemy flotę, by była jak najbardziej uniwersalna i przydatna szerokiemu gronu przedsiębiorców, ale jednocześnie nie zapominamy o zastosowaniach specjalistycznych – deklaruje Lech Żakiewicz. We flocie TRUCK CARE są dostępne od ręki śmieciarki, w tym takie w najczęściej używanej konfiguracji, czyli trzyosiowe podwozie z zabudową o pojemności 22 m3. Do tego dochodzą różne warianty tzw. hakowców czy bramowców, czyli samochody z urządzeniami do przewozu kontenerów. – W branży komunalnej można stosować różne typy pojazdów. W niektórych lokalizacjach potrzebne są np. samochody dostawcze z wywrotką i napędem 4×4, albo samochody napędzane CNG. Mamy takie podwozia, a dzięki ścisłej współpracy z wykonawcami zabudów, możemy je błyskawicznie dostosować do wymagań danego klienta – tłumaczy dyrektor sprzedaży samochodów specjalnych w TRUCK CARE.

– W przypadku pojazdów zasilanych CNG (gaz ziemny) wynajem jest również rozwiązaniem maksymalizującym korzyści i minimalizującym ryzyko. Samochody z silnikami na gaz są nieco droższe w zakupie i eksploatacji niż ich dieslowskie odpowiedniki, ale ta różnica rozkłada się proporcjonalnie w ratach wynajmu. Oprócz tego wynajem pozwala zapomnieć o obawach związanych z potencjalnie większą awaryjnością takiego sprzętu, czerpią jednocześnie korzyści związane z dużo niższymi kosztami paliwa – tłumaczy Lech Żakiewicz.

Skontaktuj się z nami:

Call

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

+48 660 123 000

Koszt połączenia wg stawki operatora.

Message

Napisz do nas

Masz więcej pytań skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
Department

Znajdź oddział

Example Map Mapa oddziałów
Care

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal Flota24